Hírek / 6+1 tipp, hogy jó helyre kerüljön a felajánlott szja 1+1%-a!

1 decade ezelőtt 94

bohócdoktor szja 1% felajánlás

Ahogy szinte minden évben, tavaly is felmerült, hogy van olyan szervezet, amelyik visszaél az 1%-ból kapott támogatásokkal. Ezért sokan gondolják, hogy csak lenyúlják a pénzünket, és emiatt nem adnak egyiknek sem semmilyen támogatást. Vajon jogos-e ez a félelem? Fontos tisztázni, hogy hihetetlen nagy számban működnek itthon az átlátható, jól működő szervezetek. És ehhez képest csak elvétve akad egy-egy csaló. Tehát egyáltalán nem igaz, hogy az 1%-ot gyűjtők csalnának. Csupán 1 perc odafigyelés, és a megfelelő szervezethez jut az adományunk.

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Gazdikereső, állatmenhely, alapítvány kutya cica örökbefogadás, támogatás, adó 1 százalék felajánlás
Állatvédő, állatmenhely, kutya, cica mentés adó 1% támogatása


Mire érdemes odafigyelni, ha felajánlani készül adó 1%-át?

1. Ne dőlj be a leghangosabb reklámnak, vagy a legtöbb plakátot kiragasztó szervezetnek! Nem biztos, hogy neki van a leginkább szüksége az adó 1% forintjaidra!

2. Válassz olyan alapítványt vagy egyesületet, amelyet személyesen ismersz vagy egész évben rá- ránézel a munkásságára! Lehet ez akár a helyi adományozó központ, a helyi állatvédő egyesület, az iskola alapítványa, vagy a sportklub, vagy a kórházban működő segítő szervezet, de sokszor akár még a könyvtár is támogatható, ahova járni szoktál. Csak kérdezd meg, hogy jogosultak-e az 1% fogadására. (Hogy ez mit jelent? Arról részletesen olvass a portálunk cikkei között).

3. Kérd ismerőseid segítségét, hogy ajánljanak neked szervezetet! Ha te nem is ismersz alapítványt, egyesületet, amelyben bízol, biztos van valaki (egy barát, családtag, stb.), aki tud neked saját tapasztalat alapján ajánlani támogatható szervezetet.

4. Böngéssz a szervezetek között! Nézd meg, hogy a szimpatikusnak talált alapítvány vagy egyesület részletesen kitöltött-e minden információt magáról. Nézd meg a közhasznúsági beszámolóját, és keress rá a neten, hogy milyen hírek jelentek meg korábban róla. Ha ezek után is mindent rendben találsz és a szervezet szimpatikus, akkor már sokkal nyugodtabb lehetsz afelől, hogy az 1%-od jó helyen fog kikötni.

5. Keresd az Etikus Adománygyűjtő Szervezeteket! Ezek a szervezetek vállalták, hogy átláthatóan és ellenőrizhetően működnek egy ún. Etikai Kódex szabályai alapján.

6. Lehet egy szervezet etikus, meg törvényesen működő, mindig próbáld meg leellenőrizni, hogy mire költenek a legtöbbet! Pl. érdemes elkerülni azokat a szervezeteket, melyek a bevételük nagy részét munkabérre vagy irodabérletre költik... Támogasd azokat a szervezeteket, melyek alapszabály szerinti céljaikra költik a bevételük jelentős részé!

6+1. Végül pedig figyelj oda, hogy a kiválasztott szervezet adószámát pontosan tüntesd fel a nyilatkozaton, különben nem ér célba a befizetett adó 1 százalék támogatásod!

Csupán ennyi lenne az egész. Ha erre a pár dologra szakítunk egy percet, informálódunk, akkor máris nem tudnak becsapni minket. Már ha egyáltalán valakinek ez lenne a szándéka. És mivel adni a legjobb, a fenti tanácsokat szem előtt tartva, az 1%-os időszakot követően is folytassuk bátran a segítő támogatásnyújtást!

Olvassa el a teljes cikket